Przedstawiamy wam tych, bez których naszej pielgrzymki by nie było. Poniżej znajdziecie skrócone opisy osób, które lepiej poznać możecie na szlaku lub podczas innych inicjatyw, w które w ciągu roku angażuje się nasza pielgrzymka!

o. Piotr, przewodnik – w tym roku pójdzie z nami na pielgrzymkę po raz trzeci

Marek, kierownik – człowiek orkiestra, legenda biechowskiej pielgrzymki, z którą jest na szlaku nieprzerwanie od samego początku. Jest jednym z architektów pielgrzymki, nikt nie ma wątpliwości, że miał olbrzymi wpływ na jej obecny kształt. Twórca trasy, obok funkcji kierowniczych działa również jako kierowca i szef kuchni. Co ważne, od lat śpi w przyczepie. Doświadczenie pielgrzymkowe zbierał w nieistniejącej już grupie promienistej z Lipówki.

Dżana, piguła – podobnie jak Marek w biechowskiej grupie pielgrzymuje od samego początku, choć zdarzyły jej się małe przerwy na przestrzeni lat. Pełni rolę pielgrzymkowej pielęgniarki, co wiąże się głównie z przebijaniem bąbli i opieką nad przegrzanymi organizmami. Powszechnie znane jest jej platoniczne uczucie do Zbigniewa Wodeckiego. Podobnie jak Marek śpi w przyczepie. Pierwsze pielgrzymkowe kroki również stawiała w grupie promienistej z Lipówki.

Koziołek, zastępca kierownika – brat Dżany, na pielgrzymce od drugiego roku pielgrzymowania grupy biechowskiej. Przyjaciel wszystkich pielgrzymów, kiedyś porządkowy, dziś kierowca samochodu osobowego. Członek zespołu pielgrzymkowego (gitara) a także Pielgrzymkowego Stowarzyszenia Pielgrzymkowy Komitet Pielgrzymkowy.

Piotr, zastępca kierownika – na pielgrzymce niemal od początku – jego pierwsza pielgrzymka to, podobnie jak u Koziołka i Mroza druga w ogóle pielgrzymka biechowska. Zajmuje się sprawami organizacyjnymi i finansowymi, ostatnio także powozi naszym pielgrzymkowym busem.

Mróz – mityczna postać, niezwykle zasłużony dla biechowskiej grupy, z którą, podobnie jak Koziołek, pielgrzymuje od drugiego roku jej istnienia. Przez lata lider zespołu, potrafi zagrać niemal na każdym instrumencie z nerwami włącznie. Obecnie gra głównie na basie oraz flecie. Inicjator wielu rozrywek pielgrzymkowych, m.in. gry w boule, a ostatnio także w twistera. Od lat toczy wojnę podjazdową polegającą na wycinaniu różnych numerów kadrze kierowniczej.

W pielgrzymce uczestniczą też zwarte i ważne wspólnoty:

Zespół pielgrzymkowy – funkcjonuje w zasadzie od początku istnienia grupy biechowskiej, aczkolwiek rozkwitł pod przewodnictwem Mroza. Obecnie prowadzony przez Tomka, posiada szereg różnych sekcji i instrumentów (z przewagą gitar klasycznych i akustycznych, poza tym bas, harmonijka, flet, djembe, klawisze, kij deszczowy). W trakcie pielgrzymki zwykle w zespole śpiewa 4-6 wokalistek. Więcej o zespole dowiesz się tutaj.