Nowy przewodnik, a wraz z nim wiele (chyba drobnych) zmian, a także pogoda w sam raz do pielgrzymowania – tak można by w skrócie opisać pierwszy dzień naszego tegorocznego pielgrzymowania. Droga do Tomic minęła nam bardzo sprawnie, o czym najlepiej świadczy fakt, że na nocleg dotarliśmy zaledwie kwadrans po godzinie 17.

Dzień zaczęliśmy tradycyjnie Mszą świętą o godz. 7 w biechowskim Sanktuarium. Mszę świętą koncelebrowali: o. Łukasz – nasz nowy przewodnik, o. Józef – proboszcz biechowskiej parafii oraz o. Bogdan – założyciel i pierwszy przewodnik naszej grupy, a prywatnie brat o. Józefa.

Kilkanaście minut po godzinie 8 byliśmy już na szlaku. Pierwszy odcinek pokonaliśmy dość szybko. Sprzyjała nam pogoda – słońce tylko od czasu do czasu przebijało się zza chmur, ale nie padało (pierwszy i w zasadzie jedyny tego dnia deszcz pojawił się, w ilościach śladowych, na drugim odcinku), a jedyną przeszkodą mógł być dla niektórych silny wiatr, choć i ten wiał głównie z boku.

Pierwszy postój to tradycyjna wizyta u Matki Teresy, pyszne placki i kawa. W Kołaczkowie powitał nas ks. Artur, który również zaproponował poczęstunek. Najdłuższy tego dnia odcinek, a więc liczący 10 km szlak z Kołaczkowa do lasu za Pyzdrami pokonaliśmy w niecałe dwie godziny. Równie dobre tempo mieliśmy na ostatnich dwóch odcinkach, które łącznie liczyły 11 km.

Wszyscy już zdążyli się wykąpać. Teraz czekamy jedynie na Apel Jasnogórski. A jutro ruszamy w drogę do Jankowa!

Nowości, o których mowa we wstępie to przede wszystkim wprowadzenie porannego śpiewania,a w zasadzie słuchania Akatystu. Ponadto Ojciec Postanowił wprowadzić dodatkowe modlitwy litaniami po Koronce do Miłosierdzia Bożego oraz po Mszy świętej (tu razem z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu). Ojciec Łukasz angażuje się również bardzo w prace porządkowe – kontroluje czas postoju, godzinę wyjścia, a także dba o to, by grupa cały czas podążała zwarta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *