Drugi dzień wędrówki na Jasną Górę minął zgodnie z planem. Znów sprzyjała nam pogoda, dzięki czemu dzisiejsze trzy odcinki pokonaliśmy sprawnie i bez żadnych niespodzianek.

Z Tomic wyruszyliśmy kilkanaście minut po 7. Tempo mieliśmy nieco wolniejsze niż wczoraj, ale i tak prawie pół godziny przed południem udało nam się dotrzeć do Kuźni, gdzie mieliśmy najdłuższy tego dnia, blisko dwuipółgodzinny postój. Później ruszyliśmy już na trasę ostatniego odcinka, który prowadził tradycyjnie do Jankowa Pierwszego.

Tam czekali już na nas miejscowi z Panią Dyrektor miejscowej szkoły na czele. A czekali z niebyle czym, bo pysznym, dwudaniowym obiadem. Po obiedzie wszyscy udali się do kąpieli i do swoich sal/pokoi. Ponownie spotkamy się wszyscy razem o godz. 20, na dziedzińcu szkoły, by modlić się wspólnie podczas Mszy świętej, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

We Mszy tradycyjnie uczestniczyć będą mieszkańcy Jankowa oraz nasi bliscy, którzy od późnego popołudnia, jak zwykle tłumnie przybywają, by dodać nam otuchy. Nie brakuje pośród nich pielgrzymów z lat poprzednich, którzy w tym roku z różnych przyczyn nie mogli wybrać się z nami na trasę.

Co ważne, także dziś, już po Mszy świętej, czeka nas tradycyjny obyczaj przyjęcia nowych pielgrzymów, zwany rzecz jasna chrztem. Zwykle ta pielgrzymkowa „uroczystość” wiąże się z dobrą zabawą i dawką przyzwoitego humoru, stąd tym bardziej zapraszamy do przybycia do Jankowa wszystkich, którzy czują więź z naszą pielgrzymką lub po prostu chcieliby zobaczyć i przekonać się z bliska, że pielgrzymka to nie tylko trudy na pątniczym szlaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *