Trasa z Brzezin do Lututowa jest niezwykle wymagająca (cztery długie odcinki). Między innymi dlatego wychodzimy już o godz. 7 (a zdarzało się, przy dużych upałach, że o 6.30). Pierwszy postój mamy w niezwykle urokliwym miejscu – na starym gospodarstwie rolnym w Głuszynie. Ponieważ śniadanie w Brzezinach jest bardzo szybkie i ubogie, to zwykle właśnie w Głuszynie mamy dłuższą chwilę na to by się posilić.

Głuszyna słynie również z innego faktu – otóż naprzeciwko gospodarstwa, w którym organizowany jest nasz postój, znajduje się polna droga prowadząca – jak sugeruje znak – na koniec świata! Niektórzy pielgrzymi wydłużają sobie szlak i podczas postoju idą zobaczyć ów koniec świata.

Obiad jemy już na kolejnym postoju w pobliżu Gałek – również w gospodarstwie rolnym. Kolejny postój mamy na przydrożnym zajeździe, z którego idziemy już prosto do Lututowa.

Tego dnia, zaraz po wyjściu z Brzezin idziemy polną drogą, następnie przechodzimy na asfaltową drogę lokalną, która prowadzi nas aż do Głuszyny. Później wracamy na drogę szutrową, przechodzącą z czasem w piaszczystą. Nawierzchnia na tej drodze jest stopniowo wymieniana, ciągle jednak jest tam wiele odcinków piaskowych. Kawałek przed drugim postojem wchodzimy na asfalt, który prowadzi nas aż do samego Lututowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *