Pierwszy dzień naszej pielgrzymki rozpoczynamy o godz. 7 Mszą św. w biechowskim kościele, którą celebruje zwykle przewodnik. Po Mszy św. otrzymujemy błogosławieństwo od przeora i ok. godz. 8 ruszamy w drogę.

Poza pierwszym odcinkiem do Gorzyc, do których prowadzi polna, niekiedy bardzo piaszczysta droga, idziemy tego dnia asfaltem. Większy ruch na trasie zaczyna się od Kołaczkowa, gdyż wtedy wchodzimy na drogą wojewódzką nr 442, którą będziemy szli aż do Piotrowa k. Kalisza, a więc do połowy trzeciego dnia naszego pielgrzymowania.

Tego dnia mamy aż 4 postoje: w Gorzycach, Kołaczkowie (park Reymonta) oraz dwukrotnie w lesie za Pyzdrami. Do Tomic docieramy zwykle przed godz. 18. Łącznie pokonujemy niecałe 30 km. Nocujemy w szkole w Tomicach: do dyspozycji mamy zwykle kilka sal zajęciowych oraz małą salę gimnastyczną.

O 21 modlimy się wspólnie Apelem Jasnogórskim.

UWAGA! Ze względu na stosunkowo niewielką odległość od domów rodzinnych, na nocleg przybywają często nasi bliscy i przywożą jedzenie. Dlatego też tego dnia nie przewiduje się wspólnego, ciepłego posiłku. Kuchnia jest jednak otwarta i możliwe jest przyrządzenie czegoś (także na ciepło) we własnym zakresie (oczywiście korzystając z prowiantu pielgrzymkowego).

Zobacz naszą trasę na mapie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *