W piątki na szlaku tradycyjnie odprawiamy Drogę Krzyżową. Tak było i dzisiaj, a za przygotowanie kolejnych stacji zabrali się różni pątnicy. Poza tym deszcz był deszczowy i chłodny, dzięki czemu łatwiej było pokonać jeden z najdłuższych, pod względem odległości dni na naszej pielgrzymce.

Z Brzezin wyszliśmy o godz. 6.30. Pierwszy odcinek pokonaliśmy bez tub, gdyż mieliśmy małą awarię,  którą jednak nasze niezastąpione służby techniczne szybko usunęły. Na kolejnym odcinku modliliśmy się wspólnie podczas Drogi Krzyżowej. Niestety, podczas tego etapu napotkał nas spory deszcz, który przeszkadzał nam także na postoju obiadowym.

Ze względu na warunki atmosferyczne dość szybko doszliśmy w tym roku do Lututowa – byliśmy ok. 16.30 na miejscu. O godz. 20 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele w Lututowie. Po Mszy św. modliliśmy się z okazji pierwszego piątku miesiąca Litanią do Najświętszego Serca Jezusa. Następnie odśpiewaliśmy apel. Część pielgrzymów została jeszcze na ok. pół godziny w kościele, by wspólnie modlić się i śpiewać.

Jutro znów wyruszamy o 6.30.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *